רגש, מגע, קשר

 

רגש, מגע, קשר
מאת: עליזה גולדשטיין

על הספר

רובנו היינו יכולים ליהנות יותר מהחיים, להפיק את המרב ממערכות יחסים ולהעלות את מפלס האושר בחיינו אילו היה ברשותנו יותר ידע. ידע על המניעים שגורמים לנו לפעול כך ולא אחרת, על הסיבות לדפוסי ההתנהגות ההרסניים שאנו חוזרים עליהם שוב ושוב, על האופן שבו גדלנו ועל תבנית עולמנו הפנימי בכל אחד ממעגלי החיים.

חלק ניכר מהסבל האנושי מיותר וניתן לשינוי. בתוך המורכבות והקושי של החיים יש הרבה מאוד מקום גם להנאה, לסיפוק, לאושר. אם כך, מה גורם לאנשים לפנות לעתים דווקא בכיוונים שמזיקים להם ולסובבים אותם?

"רגש, מגע, קשר", ספרה של הפסיכולוגית עליזה גולדשטיין, מנסה להציע לשאלות אלה תשובות מתחום הפסיכולוגיה הקלינית. הוא אינו מתיימר ללמד את הקוראים מהו טיפול נפשי או להחליף תהליך של טיפול כשהוא נדרש, אך הוא מנסה להבחין בין אומללות הנובעת מקושי בלתי ניתן לפתרון לבין כזו שאפשר לפרק, לפתור או לדלג מעליה אל חיים שיש בהם פחות כאב ויותר חופש.

התפישה שבבסיס שיטתה של גולדשטיין וביסוד הספר היא אופטימית: חלק ניכר מהבעיות שלנו ניתן לפתרון. לעתים הפתרון מסובך ולפעמים הוא קל ופשוט יחסית. וכיוון שכולנו רוצים ליהנות יותר מהחיים ולהפיק מהם את המרב, הידע של עליזה גולדשטיין, המובא בספר זה באמצעות עשרות דוגמאות טיפוליות מניסיונה האישי, חשוב וחיוני.

עוד במטר מאת עליזה גולדשטיין:

 מה בסך הכול ביקשתי
 עכשיו, באמצע החיים

לפרטים נוספים ולרכישה

השאירו תגובה