פנייה למטפלים

כמטפל.ת ודאי פגשת בים הכאב, חוסר הידיעה, התסכול והמורכבות שבהתמודדות עם הסבל הנפשי.  שנים רבות של עבודה כפסיכולוגית קלינית וכמדריכה למדו אותי להיות מאוד צנועה באשר ליכולת לעזור ולסייע, להביא שינוי של ממש, למצוא "פתרונות".

עם זאת, אני רואה באפשרות לדבר, לפתוח את הלב ולשתף במצוקה, אמצעי שיוצר מנוף לשינוי ומסוגל לאפשר ראשיתה של דרך. במפגש עם איש מקצוע מיומן, אוהד ופתוח למגוון אפשרויות, ניתן להגיע להישגים מרשימים, לעיתים להציל נפשות.

תחום בריאות הנפש מורכב מאנשי מקצוע רבים. הוא מכיל פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומגוון רחב של מקצועות פארא- פסיכולוגיים. לכל איש מקצוע תפיסה מקצועית משלו שבנויה מניסיונו, מתחום התמחותו, לימודיו ונטיותיו. תכופות, השוני בין אנשי המקצוע רב על הדומה, עד כדי מחלוקות מהותיות, תיאורטיות ופרקטיות, מקצועיות ואתיות.

גם בתוך כל מקצוע טיפולי קיימים זרמים וגישות שלעיתים סותרים זה את זה. כך למשל טיפול במצבים פסיכוטיים ללא תרופות, או טיפול במצוקה שמקורה בהתעללות על ידי תרופות, הם מצבים מעוררי חלחלה מבחינתי. זו אחת הסיבות לבחירתי להשקיע באתר זה, לאפשר לפונים לשמוע עוד דעה באשר למצבם הנפשי.

באתר, כמו בספרי הקודמים, הבאתי מגוון רחב של נושאים ותחומים. כל אחד מהם משקף את עמדתי המקצועית, והסובייקטיבית, להבנתו. עקב כך הוא גם בהכרח מוגבל, שטחי ולוקה בחסר. הוא פשוט הטוב ביותר שיכולתי להציע בעת הזו.

אני מזמינה אתכם להיעזר באתר בכל אופן שמתאים לכם. אשמח לשמוע מחשבות, נושאים חדשים, דעות אחרות והצעות.

alizago2@gmail.com

 

 

השאירו תגובה