אודות האתר

לאחרונה אתה מרגיש מדוכדך, אין לך חשק לקום בבוקר, לעשות דברים שבדרך כלל גורמים לך הנאה. אתה מצליח לתפקד, אבל הכול נראה לך אפור יותר, כאילו ניטלה ממך שמחת החיים. מה יש לך??

האם אתה בודד, חסר אהבה? בתוך זוגיות או בלעדיה, מוקף חברים או לבדך?

או שאולי זה משבר? של הגיל? של קשיים כלכליים? בעבודה?

אולי אתה כואב אובדן של אדם אהוב, או קרע ביחסים עם מישהו שחשוב לך?

אולי אתה אדם הנוטה לדיכאונות, עד עכשיו הצלחת "לעקוף" את הקושי אך כעת הוא מכריע אותך?

ואולי חלית בדיכאון קליני ואתה זקוק לרופא?

אולי כדאי לחכות, וזה יעבור? או שמא אתה סובל מבעיית אמת שדורשת פיתרון, התעלמות ממנה תהיה החמצת ההזדמנות לעשות סוף סוף שינוי, או לפתור את הקושי? אולי אף חמור מזה, תתעלם והמצב יחמיר?

ואולי חסרה לך אהבה? עדיין לא פגשת באחת או באחד? אתה בררן מדי, או פגוע מדי, חושש? אולי עברת טראומות קשות, של נטישה ושל אובדן, של ניצול?

אולי האהבה נמצאת לצדך ואינך מסוגל לראותה, בגלל נטייה להרס עצמי או בגלל תחושות אשם קשות? אולי לא מגיע לך לאהוב ולהיות נאהב?

 

ומה ביחס לפחדים?  האם זה טבעי, כולנו פוחדים, העולם גדול וקשה? או שאולי מדובר במצב חרדה שדורש עזרה מבחוץ, שנובע מהתנהגויות ודפוסי מחשבה שגורמים לך לפספס הזדמנויות, "לחיות על יד", להימנע, לא להעיז? אולי עברת חוויות קשות מנשוא ואתה מוכן לעשות הכול ובלבד שלא תיאלץ להתמודד שוב עם האימה?

והקנאה שאתה חש? מוצדקת, אתה עיוור למה שעושים לך, בוגדים בך? אן שאתה בעל מבנה אישיות חשדני ונוקשה? אתה צריך ללמוד לתת אמון, לסמוך, הקנאה היא חוסר היכולת שלך לאהוב?

יש הרבה מאוד נושאים וכולנו מתמודדים עם קשיים רבים לכל אורך חיינו. דימוי עצמי, מיניות, כעס, הורות, שאלות של זהות, נושאים הקשורים למימוש עצמי, מצבי משבר ועוד.

אי התייחסות לשאלות האלה, פחד או קושי לתת להם מקום ראוי, להתמודד, לטול אחריות- עלולה להוביל להחמצת החיים!

בנוסף, גם אם בחרת מסלול טיפולי או עשית שינוי משמעותי בחייך, ייתכן שבכל זאת אתה מרגיש שאולי זו לא הדרך, שאולי יש עבורך אפשרויות נוספות, טובות יותר. כדאי שתעצור ותחשוב מחדש, חשיבה יצירתית ורעננה מאפשרת לעיתים למצוא דרכים יעילות ומתאימות יותר.

כדאי לקרוא הרבה על הנושאים האלה. אנשים רבים, לאורך הדורות, עברו חוויות רבות וכתבו ספרים שמתארים אותן ומציעים דרכי התמודדות, פסיכולוגית, מדעית, פילוסופית ופרקטית. הרפואה והמדע מתקדמים כל העת ומציעים פתרונות חדשים ומפתיעים. בתוך הפסיכולוגיה קיימות התפתחויות מרשימות ומעוררות התפעלות שמאפשרות לעזור למגוון הולך וגדל של אנשים.

אם אתה מתלבט בבחירת הכיוון והדרך עבורך, כדאי להשתמש בכל האמצעים שעומדים לרשותך: לשאול חברים שמכירים אותך, עמיתים שאתה סומך על דעתם, הורים, בני זוג, ילדים בוגרים. לעיתים קרובות הפיתרון נמצא מאוד קרוב!

אפשר להתייעץ עם רופא משפחה קשוב ומי שמאמין יכול לשאול גם את הרב, את הכומר, את הגורו.

אבל לעיתים נדרשת הסתכלות מקצועית. יש צורך במבט של מי שאמון על הבנת הנפש, שיכול לעזור לקבל את ההחלטה הנכונה, האם לטפל- ואיך.

במקרה כזה אתה מוזמן להשתמש באתר וגם לפנות אלי.